16 yaşındaki Lamal, yıllar sonra Ramos’a kendi kalesine gol attırdı

İspanya La Liga’da 8. hafta mücadelesinde Barcelona sahasında Sevilla’yı konuk etti. İki ezeli rakibin kapışmasında Barcelona attığı tek golle kazanırken ortaya çok farklı bir futbol hikayesi çıktı.

Futbolseverler için maçın apayrı bir anlamı daha vardı. Barcelona’nın 16 yaşındaki yeni parlayan yıldızı Lamine Lamal Sevilla kaptanı Sergio Ramos’a ilk kez rakip oldu.

Karşılaşma öncesi sosyal medyada iki ismin yıllar önce yaşadığı bir anı paylaşıldı. 2016 yılında Sergio Ramos Real Madrid forması giyerken El Clasico öncesi Nou Camp’taki tünelde elini tutan çocuk 9 yaşındaki Lamal’dı…

HİKAYE ONUN İÇİN DRAMATİK BİTTİ

Büyük bir heyecanla Ramos’un elinden tutarak seremoniye çıkan Lamal, bugün Barcelona formasıyla Ramos’a rakip olarak sahaya çıktı.

Yıllar sonra evine, Sevilla’ya dönen Ramos için yeniden Nou Camp deplasmanında olmak elbette farklıydı ama bu hikaye onun için dramatik bir sonla bitti.

Sevilla Ramos’un kendi kalesine attığı golle mağlup oldu. Hem de ona topu çarptıran isim Lamine Lamal oldu.

Dakikalar 76’yı gösterirken gelen ortaya arka direkte hareketlenen 16 yaşındaki Lamal’ın kafayla içeriye çevirmek istediği topu uzaklaştırmak isteyen Ramos kendi ağlarını vurdu.

Enteresan bir futbol akşamı yaşayan İspanyol taraftarlar Lamal ve Ramos ikilisinin bu hikayesinin futbolun güzel senaryolarından biri olduğunu düşünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x