Barcelona’dan ‘şike’ iddialarına sert yanıt

Barselona kentinde düzenlenen ve konuğu olduğu bir oturumda konuşan Laporta, Barcelona Kulübü’nün hakemlerle ilgili bilgi toplamak için eski Hakem Teknik Kurulu Başkan Yardımcısı Jose Maria Enriquez Negreira‘ya sahibi olduğu şirket aracılığıyla bir dönem ödeme yaptığının ortaya çıkmasının ardından başlatılan soruşturmalara ve kulübünü zan altında bırakan iddialara cevap verdi.

Joan Laporta

Negreira’yı tanımadığını söyleyen Laporta, “Barcelona hakem satın almaya hiçbir zaman çalışmadı. Ne hakem satın aldık ne de buna teşebbüs ettik. Kesinlikle böyle bir şey olmadı. Barcelona bu iddialardan zarar görmeden çıkacaktır” diye konuştu.

İspanya’da 1. ve 2. futbol liglerinin bağlı olduğu La Liga kurumunun, 50 yıllık maç canlı yayın hakları için CVC yatırım şirketi ile 2,7 milyar Euro’luk anlaşma imzaladığını hatırlatan Laporta, Barcelona ile Real Madrid’in buna onay vermediğini, sonrasında La Liga ve CVC’nin Barcelona’yı kontrol etmeye çalıştığını öne sürdü.

Javier Tebas

TRANSFER ÇALIŞMALARI

La Liga Başkanı Javier Tebas‘ın ekonomik sorunlardan dolayı Barcelona’nın bu yaz döneminde transfer yapamayacağı şeklindeki sözlerine değinen Laporta, sınırlı kapasitede kaynağa sahip olsalar da bir kanat, bir stoper bir de forvet oyuncusu almak istediklerini dile getirdi.

Diğer yandan İspanyol basını, eski Hakem Teknik Kurulu Başkan Yardımcısı Negreira’nın şirketine 2001-2018 yılları arasında toplam 7 milyon Euro ödediği tespit edilen Barcelona Kulübü’yle ilgili soruşturma yürüten savcılığın çalışmalarını tamamladığını, Katalan kulübü hakkında yolsuzluk suçlamasıyla dava açılması için yasal girişim başlatılacağını ileri sürdü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*