Erdoğan Deprem Bölgesinde CHP’li Belediyeleri Hedef Aldı: ‘Hani Neredeler?’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay İskenderun’da deprem konutlarının temel atma töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, CHP’li belediyelerin deprem bölgesinde yer almadığını iddia etti.

Erdoğan, “Ana muhalefetin 11 büyükşehir belediyesi var. Nerede o belediyeler, acaba birisi buralara uğradı mı?” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

“Ramazan ayını da depremzede kardeşlerimizle geçiriyoruz. Dün Maraş’taydık. Bugün Hatay’dayız. İnşallah diğer şehirlerimize de gideceğiz. Tüm yaralar sarılıp yıkılan her şey daha iyisiyle inşa edilmeden buralardan ayrılmayacağız.”

“Kimi deprem turistleri sadece fotoğraf çektirmek, görüntü vermek için buralara uğrayabilir. Yalan yanlış laflar da edebilirler. Siz onlara aldırmayın.”

“Bugün ana muhalefetin 10’u aşkın 11 büyükşehir belediyesi var. Bu belediyeler nerede? Buralara uğradı mı?”

“Bugüne kadar milletimize verdiğimiz her sözü nasıl tuttuysak, kayıpları telafi ettiysek bu defa da aynısını yapacağız. Hiç kimse endişe endişeye kapılmasın.”

“Burası CHP’li demedik. Bunlar da bizim vatanımız, bunlar da bizim vatandaşımız dedik. Tek yapamayacağımız şey ölenleri geri getirmektir. Onun dışındaki her kaybı telafi edecek güce sahibiz.”

Erdoğan, 14 Mayıs seçimleri için ise, “ben sizlerden bize güvenmenizi, bizim yanımızda yer almanızı istiyorum. Beraberce nice başarıları kazandık, yıkımların üstesinden de geleceğiz.” Diyerek sözlerini noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir