Tinder’da artık üçlü ilişki serbest!

Örneğin, tek eşli ya da tek eşli olmayan ilişkiler arayıp aramadığınızı (veya tercihinizin ne olduğunu hala anlamaya çalıştığınızı) belirtebilir ve tercih ettiğiniz cinsiyet zamirlerini listeleyebilirsiniz. Her iki yeni özellik de geçen yıl aynı profil seçeneklerini ekleyen aynı ana şirkete ait olan Hinge’den alınmış.

Tinder’ın daha az geleneksel flört yaklaşımlarına artan ilginin teşvik ettiği yeni ilişki türü seçenekleri arasında tek eşlilik, etik olmayan tek eşlilik, açık ilişki, çok eşlilik ve “keşfetmeye açık” yer alıyor. Şirket, 18 ila 25 yaşları arasındaki 4.000 kişiyle yapılan bir araştırmadan, %41’inin tek eşli olmayan ilişkilere açık olduğunu veya bu tür bir ilişki aradığını gösteriyor. Bunlar arasında açık ilişkiler (%36) ve hiyerarşik çok eşlilik (%26) en popüler seçenekler. Belki de bir o kadar kritik olan bir anket, herhangi bir cinsiyetten genç bekarların %73’ünün ne istedikleri konusunda net olan birini istediklerini söylediğini gösterdi. Çoğu insan, kendininkiyle uyumsuz niyetleri olan ortaklarla zaman kaybetmek istemiyor.

Tinder’da artık üçlü ilişki serbest!

Aynı şekilde, Tinder’ın zamirleri eklemesi, genç yetişkinlerin %33’ünün cinselliklerinin son üç yılda daha iyi hale geldiğini, %29’unun ise cinsiyet kimliklerinin daha iyi olduğunu söylediği bir anketin sonuçlarına bağlanıyor. Ek olarak uygulama, LGBTQIA+ topluluğunun platformun en hızlı büyüyen demografisi olduğunu söylüyor. Bu ifşaatlar sayesinde, Tinder artık profilinizde göstermek için 15’ten fazla seçenek arasından dördüne kadar zamir seçmenize izin verecek.

Bu uygulama aralık ayında başlatılan ilişki hedefleri eklemesinin ardında geldi. Bu seçenek, kullanıcıların kısa vadeli mi, uzun vadeli mi yoksa belirsiz bir kombinasyon mu istediklerini netleştirmelerini sağlayacak. Şirket, niyetlerini belirten kullanıcılarının %40’ının uzun vadeli bir ilişki aradıklarını söylerken, %13’ünün yalnızca kısa vadeli bir ilişki istediğini söylediğini söylüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*