Her sabah koku ve lezzetine sarılıyoruz! Kafein tüketmeden de uyanık kalmanın 10 yolu

1-Güne mutlaka su içerek başlayın ve unutmayın yorgun hissediyorsanız, daha fazla su içmeniz gerekebilir. Dehidrasyonun bir işareti de yorgunluktur.

2-Ispanak ve lahana gibi yeşil yapraklı sebzeler B9 vitamini takviyesi sağlar. B9 vitamini, hücrelerinizin enerji üretim sürecinin bir parçasıdır.

3-Dışarı çıkarak temiz hava almak sadece duyularınızı uyandırmakla kalmayacak, uyku-uyanıklık döngünüzü düzenlemeye yardımcı olacaktır. Günde en az 30 dakika doğal güneş ışığı ile temiz hava almaya çalışın.

4-Egzersiz yapmak ve vücudunuzu hareket ettirmek, hücrelerinize daha fazla enerjiye ihtiyaç olduğunu söyler. Egzersiz aynı zamanda “iyi hissetme” hormonu olan endorfin salgılanmasına yardımcı olur ve doğal bir iyi ruh hali artışı sağlar.

5-Bir rutin oluşturun. Her gün aynı saatlerde yatıp uyanırsanız, vücudunuz ne zaman uyanık ve ne zaman dinlenme zamanının geldiğini öğrenecektir.

6-Bazı kokular duyularınızı harekete geçirmenize yardımcı olabilir ve odaklanma, enerji konusunda size yardımcı olabilir. Daha uyanık hissetmek için okaliptüs, limon veya nane deneyin.

7-Uyanık kalmanıza yardımcı olması için karbonhidrat ağırlıklı besinler yerine, protein ve sağlıklı yağ içeren yiyeceklere ağırlık verin. Size daha uzun süre sadık kalacaklar ve tatlı krizinden kaçınmanıza yardımcı olacaklar.

8-Uykulu hissetmek ve göz yorgunluğunu önlemek için çalışırken düzenli olarak bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan uzaklara bakmaya çalışın.

9-Bazen vücudunuzun kendini sıfırlamaya ihtiyacı vardır. 15 ila 30 dakikalık bir göz kapatma seansı ruh halinizi iyileştirmenize yardımcı olabilir.

10-Bazı araştırmalar sakız çiğnemenin uyanıklığı artırabileceğini, daha hızlı tepki vermenize yardımcı olabileceğini ve iş yaşamı boyunca üretkenliği arttırdığını gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x