Kraliyet’i sarsan yasak aşk iddiası

Hurriyet.com.tr’deki habere göre William’ın karısı Kate’i aldattığı dedikoduları, ilk kez 2019 yılında çıktı. Sonra da aradan geçen zaman içinde ara ara gündeme geldi.

William ile Kate’in Anmer Hall’daki konutlarından taşınmasını bu yasak aşk iddiasına bağlayanlar da var. Kimine göre söylentiler yüzünden, kimine göre de söylenti değil gerçek olduğundan Rose Hanbury ve kocasının yaşadığı malikaneye komşu olan evlerinden ayrılmak zorunda kaldı Kate ile William.

Scobie’nin kitabında yazdığına göre İngiliz kraliyet ailesi, William ile Rose Hanbury arasındaki bu yasak ilişki iddialarını gündemden düşürmek için her yolu denedi. Özellikle de basını susturmaya çalıştı.

Hatta yine onun yazdığına göre Kensington Sarayı’nın basın sekteri Christian Jones, The Sun gazetesine bu aldatma konusuna değinmemeleri koşuluyla aileyle ilgili başka haberler sızdırmayı teklif etti. Yani bir anlamda ‘para içermeyen rüşvet’ yolunu bile denedi.

Bu söylentilerin hala zaman zaman alevlendiği düşünülürse de kraliyet ailesi için bu konu kapanmadı. Basınla tam anlaşma sağlanıncaya kadar bu konudaki haber ve iddiaları engelleme çalışmaları sürecek.

William’ın yasak ilişki yaşadığı ileri sürülen Rose Hanbury, tahta geçtikten sonra Charles’ın sağ kolu olarak görev yapan Cholmondoley Markisi David’in karısı. Çift, çok uzun süredir de William ve Kate ile yakın arkadaş.

SÖYLENTİLER DÖRT YILDIR ORTADA DOLAŞIYOR

William ile Rose’un yasak aşk yaşadığı iddiaları 2019 yılında ilk kez ortaya atıldığında Kate Middleton’ın ailesinin yakın bir dostu Us Magazine’e şunları söylemişti:
“Kate bu söylentileri kalp kırıcı ve incitici buluyor. Hatta çocuklarının bir gün bütün bunları internette okuyabileceği fikrinden de nefret ediyor.”

Bütün bu iddialar bir zamanlar yakın dost olan Kate ve William ile Rose ve David’i birbirinden uzaklaştırdı.

Ama buna rağmen Rose, Prens Philip’in cenaze törenine katıldı. Kral Charles’ın taç giyme töreninde de yer aldı. Ayrıca çiftin çocuklarından Oliver da Prens George ve Camilla’nın torunlarıyla birlikte o törende görev yaptı.

‘DEDİKODU BİLE OLSA ANLATMAK ÖNEMLİ’

Endgame’in yazarı Omid Scobie, bu konuyu yazarken son derece dikkatli davrandığını anlattı.

Scobie, Entertainment Tonight’a verdiği röportajda bu konuya neden kitabında yer verdiğini de şu sözlerle anlattı:
“Dedikodu bile olsa bu konudan söz etmenin gerçekten önemli olduğunu düşündüm.”

Omid Scoibe daha sonra da sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ayrıca ben bunun dedikodudan öte bir şey olabileceğine dair bir kanıt da görmüyorum.”

Scobie, Kate ile William’ın ilişkisinin çok güçlü bir şekilde devam ettiğini de anlattı. Ayrıca William’ın karısı Kate’in kraliyet ailesindeki görevlerini yapma biçiminden ve aileyi temsil tarzından büyük bir gurur duyduğunu söyledi.

Us Magazine’e konuşan bir kaynak Kate ile William’ın enerjilerinin çoğunu kraliyet görevlerine yönlendirdiklerini söyledi.

Çiftin her evlilikte olduğu gibi zaman zaman sorunlar yaşadığını ama yine de evli bir çift olarak iyi bir takım oluşturduklarını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x