‘Yogi’ Kocası Tarafından Aldatılınca Sağlıklı Yaşam Endüstrisini Gerçek Yüzünü Anlattı

Yogi kocası tarafından aldatılan Joelle Tamraz, sağlıklı yaşam endüstrisini eleştiren bir kitap yazdı. Sektörün ne kadar tehlikeli olduğunu ifade eden Tamraz, eski eşinin de nasıl biri olduğunu anlattı.

Joelle Tamraz, yogi olan kocası tarafından aldatılınca “Gizli Uygulama: Yoganın Karanlık Tarafında On Sekiz Yıl” kitabi ile sağlıklı yaşam endüstrisini eleştirdi.

Tamraz, eşinin arkadaş olmasını istediği bir kadın ile aldattığını öğrendikten sonra eşinin açıklaması ile şok oldu.

Tamraz, yogi ve guru olan kocasının kendisinin manevi rehberi ve lideri olduğunu da söyleyerek kocasının korkunç biri olduğunu anlattı.

Tamraz, 1995 yılında kendisi 22 ve eşinin 55 yaşındayken tanıştıklarını belirtti. Eski kocası ve gurusu tarafından iç huzur ve zihinsel berraklığı ile kandırdığını ve daha sonrasında istismarcı bir ilişkinin içerisinde sıkışıp kaldığını söyledi.

“İç huzuru, zihinsel berraklığı, fiziksel sağlığı ve hepsinden önemlisi hayatıma daha fazla anlam vadeden bir uygulamanın cazibesine kapılarak, kocam ve gurum kılığına giren usta bir manipülatör tarafından kontrol edilmeye başladım.”

Eski eşinden bahseden Tamraz, modern yaşamla birlikte kimsenin yoganın ve meditasyonun tehlikeli yanlarından bahsetmediğini belirtti.

“Hiç kimse, yoga ve meditasyonun merkezi bir rol oynadığı sağlıklı yaşam endüstrisinin potansiyel olarak tehlikeli diğer yönünden bahsetmiyor. Bunun yerine, modern yaşamın neden olduğu zihinsel ve fiziksel rahatsızlıkların modern ilacı haline geldi.”

Tamraz, 158 bin TL’ye (5.000 euro) gibi yüksek ücretlerle stüdyoda dersler vererek insanlara vaat edilen iç huzur, sağlıklı vücut ve uzun yaşam için para ödemeye hazır olduğunu ve bu durumun sağlıklı yaşam endüstrisinin gerçek yüzünü ortaya koyduğunu söyledi.

“Kendisini Himalayalardan gelen uzun bir yogi soyunun varisi olarak sundu. Stüdyomuzda grup yoga dersleri verdi ve ayrıca 158 bin TL’ye (5.000 euro) varan fahiş ücretler talep ettiği özel eğitimli yöneticilere de ders verdi. İç huzur ve sağlıklı bir vücut ile uzun bir yaşam fikri baştan çıkarıcıdır ve insanlar bu fırsat için cömertçe para ödemeye hazırdı ve hala da öyle.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x